УкраїнськаEnglishРусский Го-клуб "Косумі" - Одесса
Го-клуб "КОСУМИ"
 

Оновлення: 09.02.2016


Гра зi Сходу

Образно-логічна гра Го - саме під такою назвою вона поширена у всьому світі - чудове досягнення древньої цивілізації країн Далекого Сходу: Китаю, Японії, Кореї. Го -Японські назва гри і в перекладі означає "структура каменів". З цією назвою пов'язана легенда про дроворуба, який побачив на лісовій галявині двох старих, що виставляють на розкреслену дошку чорні і білі камені (за традицією ігрові фішки називаються каменями), і настільки захопився, спостерігаючи за грою, що коли вона закінчилася, то древко сокири згнило .

Гра Го має дуже давнє коріння і спочатку була привілеєм еліти суспільства - жерців і вождів. У Центральній Азії при розкопках поховань шаманів - їх давність 4-5 тис. Років - археологи нерідко знаходять напівзотлілі шкіряні мішечки з білими і чорними каменями і залишки дерев'яної доскі.Такі, на перший погляд, дивні предмети становлять комплект гри - прообразу Го, що служила для ворожінь. Виставляючи на дошку білі і чорні камені, хто уособлював добрі і злі сили, шаман визначав по фігурам, які виникають на дошці, майбутні події. Досвід гідний став основою для класичної <Книги змін> Ицзин.

Наступний етап розвитку гри Го пов'язаний з Японією, куди гра була принесена 2,5 тис. Років тому переселенцями з Центральної Азії. У XVII столітті Японія пережівала смутні часи міжусобних воєн, метою яких було створення централізованої держави. У цих війнах міг перемагати воєначальник, що володіла волею, дисципліною, інтуїцією і розвиненим логічним мисленням - всі ці якості сповна розвивала і розвиває гра Го, яка перетворилася для самураїв в модель, за допомогою якої вони вдосконалювали свою полководницьке мистецтво.

Справді, мета гри Го - відгородити на дошці своїми каменями якомога більше ігрових пунктів - те саме мети будь-якою з воєн - захопити якомога більше територій, - і багато прийомів, які використовуються в грі Го, схожі на прийоми військового мистецтва: обхвати з флангів , засідки, жертви військових сил для виграшу часу, відволікаючі удари і т.д. Гра Го і понині застосовується для підготовки майстрів східних єдиноборств. До кінця XVI століття об'єднання країни було завершено, і японський імператор видав указ, який зобов'язує всіх державних чиновників і воєначальників вивчати і грати в Го.

В Європу гра Го була привезена лише в середині XIX століття, коли Японія і Китай почали знімати заборони на контакти з іноземцями. На жаль, ніша логічних ігор вже була міцно завойована шахами і шашками. і тільки після II-ой світової війни гра Го отримала новий імпульс в своєму розвитку і поширенні, - ним виявився процес становлення Японії як самої передової індустріальної країни світу.

Японські корпорації, побудовані на принципах військової структури управління і керовані колишніми офіцерами, жорстко і чіпко повели боротьбу за оволодіння європейськими та американськими ринками, і незабаром з'явилися приголомшливі успіхи. Не відставали від них і південнокорейські, гонконскіе, тайванські фірми. Далеко не останню роль в цих досягненнях зіграли знання і навички далекосхідних бізнесменів в теорії і практиці гри Го, яка була введена в програму навчання бізнес-коледжів і шкіл Японії, Кореї, Тайваню та Гонконгу.

Зацікавлені феноменом азіатських "тигрів", європейці і американці почали вивчати культуру та звичаї країн Далекого Сходу, включаючи і гру Го. У 50-ті роки утворилися федерації любителів гри Го Європи, Америки, Канади. В Японії діє професійна ліга, яка об'єднує найкращих гравців світу. Щорічно проводяться чемпіонати Європи, світу, турніри серії Гран-прі, спонсором яких виступає відома японська корпорація "Фудзіцу".

На чемпіонаті світу ігрових комп'ютерних програм найбільший приз - 300 тис. Доларів США від Тайванської університету - дістався програмі - переможцю турніру з гри Го. Приз 1 міл. доларів США засновано для творців програми, що грає на рівні 1-го дану, але в силу об'єктивних причин - величезне число варіантів в грі! - Комп'ютер досягне першої серйозної ступені майстерності гравця Го тільки у віддаленому майбутньому.


Го - гра богів!
(Східна мудрість)

Го включає спортивні логічним іграм подібно шахів, шашок, рендзю і ін. З повною інформацією (на відміну від ігор з непередбачуваною інформацією - кати, кістки і т.п.). історія Го налічує понад чотири тисячі років, що дозволяє вважати цю гру прародителькою всіх логічних ігор.


Го - мистецтво гармонії і балансу!
(Східна мудрість)

Походить (імовірно) від мистецтва ворожіння по <Священній книзі змін>, гра Го успадкувала магічні властивості виховання характеру, приводячи його до оптимального рівня.


Го - школа життя!
(Східна мудрість)

Здатність Го розвивати логічне мислення (не тільки рахункове, а й абстрактне) унікальна. Граючи в Го, людина підсвідомо пізнає закони буття. Го корисна фахівцям всіх професій, а час, витрачений на освоєння логіки цієї мудрої гри, з лишком окупиться при вирішенні специфічних, професійних завдань.

Правила Го природні. Вони не винайдені, як в інших іграх, а відкриті, як явище природи. Зв'язок Го з природою визначає магічну здатність гри впливати на виховання, логіку, психіку, характер і весь спектр ділових якостей людини.


Го - сама чарівна гра!
(Ніхон Кіін>)

Багаторазове чергування комбінацій і стратегічних задумів робить гру надзвичайно гострою і привабливою. Правила гри дуже прості в порівнянні з правилами інших логічних ігор. Їх можна вивчити за кілька хвилин.

У продажу, як правило в магазинах або відділах духовної і езотеричні книги, є комплекти і навчальна література по мудрою і самої чарівної у світі гри Го. Однак, поодинці або келійно навчитися грати в Го далеко не просто. У кращому випадку вдасться освоїти примітиву Го - <отгородкі>. Тому, хто усвідомив необхідність оволодіння таємницями Го, належить награти безліч тренувальних і турнірних партій з досвідченими гравцями, програвши на першому етапі десятки і навіть сотні поспіль.


Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус! © Го-клуб <КОСУМИ> 2005-2021